WOMEN - SMM AVC BEACH TOUR - GRAND FRONT OSAKA OPEN

SCHEDULE & RESULTS

Match
No
Date Local
Time
Court Grand Front Osaka Result Dur.
GOLD MEDAL – FINAL
40 09 Oct 15.30 1 Dhita/Putu (INA 1) Artacho Del Solar/Clancy (AUS 2) 0-2 10-21, 11-21 0:28
-BRONZE MEDAL
39 09 Oct 13.30 1 Radarong/Udomchavee (THA 1) Ishii/Murakami (JPN 1) 1-2 18-21, 21-16, 13-15 0:58
SEMI FINAL
37 09 Oct 09.00 1 Dhita/Putu (INA 1) Radarong/Udomchavee (THA 1) 2-0 21-13, 21-18 0:38
38 09 Oct 10.00 1 Artacho Del Solar/Clancy (AUS 2) Ishii/Murakami (JPN 1) 2-0 21-15, 21-15 0:40
QUARTER FINAL
33 08 Oct 13.20 1 Suzuki/Sakurako (JPN 4) Dhita/Putu (INA 1) 1-2 19-21, 21-19, 13-15 0:51
34 08 Oct 13.20 2 Mashkova/Samalikova (KAZ 1) Radarong/Udomchavee (THA 1) 1-2 21-19, 17-21, 12-15 0:50
35 08 Oct 14.10 1 Artacho Del Solar/Clancy (AUS 2) Take/Kusano (JPN 5) 2-0 21-18, 21-16 0:37
36 08 Oct 14.10 2 Nagata/Kumada (JPN 6) Ishii/Murakami (JPN 1) 0-2 13-21, 15-21 0:37
WOMEN-ROUND OF 16
25 08 Oct 09.00 1 Suzuki/Sakurako (JPN 4) Tin Lai/Yuen Mei (HKG 1) 2-1 21-7, 21-23, 15-13 0:49
26 08 Oct 09.00 2 Dhita/Putu (INA 1) Numwong/Hongpak (THA 2) 2-1 22-24, 21-18, 15-9 0:54
27 08 Oct 09.00 3 Mashkova/Samalikova (KAZ 1) Kou, Nai-Han/Wu, S.F (TPE 2) 2-0 21-17, 21-14 0:33
28 08 Oct 09.00 4 Au Yeung/Yuen T.C (HKG 2) Radarong/Udomchavee (THA 1) 0-2 11-21, 15-21 0:30
29 08 Oct 09.50 4 Artacho Del Solar/Clancy (AUS 2) Bawden/Ngauamo (AUS 1) 2-0 21-19, 21-12 0:21
30 08 Oct 09.50 3 Mizoe/Hashimoto (JPN 2) Take/Kusano (JPN 5) 0-2 18-21, 12-21 0:39
31 08 Oct 09.50 2 Hasegawa/Futami (JPN 3) Nagata/Kumada (JPN 6) 1-2 13-21, 21-11, 12-15 0:41
32 08 Oct 09.50 1 Quigley/Ruru (NZL 2) Ishii/Murakami (JPN 1) 0-2 12-21, 12-21 0:37
Pool A
17 07 Oct 12.20 1 Ishii/Murakami (JPN 1) Au Yeung/Yuen T.C (HKG 2) 2-0  21-11, 21-10 0:32
Pool B
18 07 Oct 12.20 2 Bawden/Ngauamo (AUS 1) Suzuki/Sakurako (JPN 4) 0-2 11-21, 18-21 0:38
Pool C
19 07 Oct 11.30 3 Artacho Del Solar/Clancy (AUS 2) Quigley/Ruru (NZL 2) 2-0 21-9, 21-9 0:30
Pool D
20 07 Oct 11.30 4 Radarong/Udomchavee (THA 1) Tin Lai/Yuen Mei (HKG 1) 2-0 21-11, 21-8 0:30
Pool E
5 06 Oct 10.40 3 Mashkova/Samalikova (KAZ 1) Nagata/Kumada (JPN 6) 2-0 23-21, 25-23 0:41
13 07 Oct 09.00 3 Desi/Yokebed (INA 2) Nagata/Kumada (JPN 6) 0-2 9-21, 15-21 0:31
21 07 Oct 12.20 4 Mashkova/Samalikova (KAZ 1) Desi/Yokebed (INA 2) 2-0 21-18, 21-11 0:30
Pool F
6 06 Oct 11.30 2 Numwong/Hongpak (THA 2) Take/Kusano (JPN 5) 2-1 17-21, 21-18, 16-14 0:54
14 07 Oct 09.00 2 Joe/Toko (VAN 1) Take/Kusano (JPN 5) 0-2 14-21, 10-21 0:30
22 07 Oct 12.20 3 Numwong/Hongpak (THA 2) Joe/Toko (VAN 1) 2-0 21-14, 21-12 0:34
Pool G
7 06 Oct 11.30 3 Tilley/Bain (NZL) Kou, Nai-Han/Wu, S.F (TPE 2) 0-2 21-23, 15-21 0:40
15 07 Oct 09.00 1 Hasegawa/Futami (JPN 3) Kou, Nai-Han/Wu, S.F (TPE 2) 2-0 21-14, 21-12 0:35
23 07 Oct 11.30 2 Tilley/Bain (NZL) Hasegawa/Futami (JPN 3) 1-2 21-17, 17-21, 9-15 1:12
Pool H
8 06 Oct 11.30 1 Mizoe/Hashimoto (JPN 2) Yu, Y.H/Pan. T.Y (TPE 1) 2-0 21-9, 21-11 0:31
16 07 Oct 09.00 4 Dhita/Putu (INA 1) Yu, Y.H/Pan. T.Y (TPE 1) 2-0 21-11, 21-14 0:32
24 07 Oct 11.30 1 Mizoe/Hashimoto (JPN 2) Dhita/Putu (INA 1) 2-0 21-15, 21-16 0:36